poniedziałek, 24 września 2012

Festiwal Dobroczynności Miasto Miłosierdzia: „PoMOGĘ bo MOGĘ”



Na warszawiaków, którzy odwiedzili „Miasto Miłosierdzia” przed dwoma laty, czekały liczne atrakcje i niespodzianki. Bezpłatne warsztaty i szkolenia na temat wolontariatu, happeningi, pokazy szermierki na wózkach, taniec ognia, warsztaty bębniarskie, koncert zespołu Raz Dwa Trzy, a także wystawa „Bohaterowie codzienności”, prezentująca wolontariuszy u boku tych, którym pomagają – to zaledwie część bogatego programu. W miasteczku można było dowiedzieć się, w jaki sposób nieść pomoc potrzebującym, działało też kino plenerowe, w którym wyświetlano filmy społeczne, biblioteka, a nawet cukiernia.

Już dziś zapraszamy na Miasto Miłosierdzia!

Tegoroczna edycja pod hasłem "Pomogę, bo mogę" odbędzie się 30 września 2012 roku na pl. Piłsudskiego w godzinach od 10.00 do 18.00. Impreza zakończy się koncertem, wystąpią: Antek Smykiewicz i Ściana Wschodnia, Hotrot oraz Najlepszy Przekaz w Mieście.

W tym roku stawiamy na jakość przekazu, wybraliśmy hasło „PoMOGĘ bo MOGĘ” i chcemy, by mocno wybrzmiało i uzmysłowiło ludziom jak łatwo jest pomagać. Na placu w tym roku, wewnątrz specjalnych namiotów, pojawi się ponad pięćdziesiąt różnego rodzaju instytucji, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, prezentujących projekty i inicjatywy, które podejmują. Swoją działalność w trakcie „Miasta Miłosierdzia” zaprezentują instytucje znane, takie jak Fundacja DKMS czy Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, obok mniejszych, działających lokalnie. Oprócz ulotek i folderów informacyjnych, każda z instytucji przygotuje atrakcje dla zwiedzających. Będzie można zagrać w piłkę, wziąć udział w krótkich warsztatach, obejrzeć zdjęcia i filmy oraz porozmawiać z osobami, realizującymi projekty społeczne.

„Miasto Miłosierdzia”, tak jak przed dwoma laty, będzie spotkaniem organizacji pozarządowych z mieszkańcami Warszawy. Ale jest i spotkanie drugie: osoby, która czeka na pomoc, z osobą, która jako wolontariusz może wkrótce tej pomocy udzielać. Te spotkania udowadniają nam, że pomaganie jest codziennością, nie wymaga heroizmu, lecz chęci i trochę zapału – przekonuje Norbert Szczepański, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II. 

Miasto Miłosierdzia będzie także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy instytucjami działającymi w sferze dobroczynności, ale też możliwością pozyskania wolontariuszy (np. poprzez program „Ochotnicy Warszawscy”). Dodatkową wartością będzie możliwość podniesienia swoich kompetencji w zakresie współpracy z wolontariuszami. W czasie wydarzenia przewidziane są warsztaty oraz konsultacje dotyczące skutecznego pozyskiwania nowych wolontariuszy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz