W świetle obowiązującego prawa, w Polsce całkowicie legalnie zabijanych jest co roku około 500 dzieci. Tylko w 2009 roku w polskich szpitalach legalnie zabito 538 dzieci. 510 z nich z powodu podejrzenia o to, że są chore. Aby zmienić ten stan rzeczy organizacje pro-life przygotowały nowelizację ustawy „O planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży”.
Nowelizacja wykreślałaby trzy "kompromisowe" wyjątki, które pozwalają na zabijanie nienarodzonych dzieci. Sytuacje, w których zagrożone jest życie matki, mają podlegać regulacji artykułu 26 kodeksu karnego i dopuszczać leczenie matki, nawet jeśli zagrażałoby to życiu dziecka.
20 stycznia projekt został przedstawiony marszałkowi Sejmu i od tego momentu zaczął trwać trzymiesięczny okres na zebranie pod nim podpisów. Jeśli do 20 kwietnia uda się zebrać 100 tysięcy podpisów projekt trafi do Sejmu, gdzie będzie musiał zostać poddany pod głosowanie.
- Aby wywrzeć presję na posłów i dać świadectwo społeczeństwu niezbędne jest jednak znacznie szersze, masowe poparcie dla inicjatywy. Aby to osiągnąć konieczna jest mobilizacja wszystkich ludzi sumienia - mówi Zbigniew Kaliszuk, jeden z organizatorów akcji i zachęca wszystkie osoby, dla których życie najbardziej bezbronnych ludzi jest fundamentalną sprawą, do podjęcia kilku kroków.
Jedna z większych akcji organizowana jest w Warszawie. - To tu, w Sejmie, stanowi się prawo, tu swoje siedziby mają główne media, stąd rozchodzą się informacje i poglądy na cały kraj. Pokażmy, że Warszawa jest miastem ludzi z wartościami! - apeluje Zbigniew Kaliszuk.
W Warszawie podpisy będą zbierane w wybranych parafiach w niedzielę 20 i 27 marca po mszach oraz na mieście i uczelniach w dniach 22-24 marca (wtorek-czwartek). Na uczelniach w ciągu dnia (godz. 11.00-17.00), a na mieście w godzinach popołudniowych, między 16.00 a 19.00.
Stoiska, na których będzie można się podpisać, można znaleźć w następujących miejscach:
Kampus Główny UW/Brama
Lipowa przed Nowym BUW
Gmach Główny PW / Pl. Politechniki
Kampus SGGW
Aula Spadochronowa na SGH / Plac przed Budynkiem Głównym SGH
Kampusy UKSW na Młocinach i Dewajtis
"Patelnia" przy Metrze Centrum
Plac przy Metrze Świętokrzyska
Pl. Zamkowy
Świętokrzyska przy skrzyżowaniu z Nowym Światem
Przez cały czas, do końca marca, można się będzie też podpisać w kilku „stałych” punktach. Są to:
Biuro Fundacji Narodowy Dzień Życia, ul. Wilcza 9, pon-pia, godz. 9-18
Biuro Fundacji Republikańskiej, ul Kopernika 30, lok. 421, pon-piat godz. 9-18
Sklep Chrześcijańskie Granie, ul Dewajtis 3, wt-czw godz. 11-18, pia, godz. 11-15
Księgarnia "Naszego Dziennika", pn-pt godz. 9-19, w soboty godz. 9-14
Organizatorzy zachęcają także aby niezależnie od akcji w parafiach i na mieście, każdy zbierał podpisy wśród rodziny, znajomych, w swoich środowiskach. Kartę można pobrać z adresu:
i trzeba ją odesłać do 31 marca na adres: Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, ul. Wilcza 9, 00-538 Warszawa
Osoby zainteresowane włączeniem się w akcję w Warszawie proszone są, by zgłaszały się do Zbigniewa Kaliszuka - zbigniew.kaliszuk@gmail.com
Więcej o akcji na:
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz